Analiza techniczna spółki Petrolinvest S.A.

Od ostatniej analizy spółki Petrolinvest S.A. kurs akcji w dalszym ciągu znajduje się powyżej linii ograniczającej trend spadkowy od góry. W dłuższym terminie jest to pozytywny sygnał ze względu na to, że po dwóch poprzednich dość spekulacyjnych wybiciach ponad wspomnianą linię notowania ponownie powracały poniżej.


Linia ograniczająca trend spadkowy (zaznaczona na czerwono) została trwale przebita na początku marcu tego roku. Pod koniec marca doszło do korekty, podczas której wspomniana linie, tym razem jako wsparcie, była testowana od góry. Niedźwiedzie okazały się zbyt słabe i po nieudanej próbie powrotu do trendu spadkowego doszło do silnego impulsu wzrostowego.

W tym miejscu należy również dodać, że aktualnie kurs znajduje się powyżej linii (zaznaczona na zielono) utworzonej z wierzchołków dwóch spekulacyjnych wybić z marca 2010 r. oraz lutego 2011 r.

Wykres spółki Petrolinvest

Obecnie notowania spółki zachowują się dość stabilnie w porównaniu ze skokami do jakich dochodziło w przeszłości, podczas ruchu spadkowego. Jedynie pierwszy impuls wzrostowy z początku roku charakteryzuje się nazbyt emocjonalnym podejściem inwestorów.

Jak widać na wykresie poniżej korekta, która nastąpiła po opisanym wybiciu zapoczątkowała relatywnie stabilny ruch wzrostowy składający się z 5 fal niższego rzędu. Wynika z tego, że silny impuls poprzedzający aktualne wzrosty należy traktować jako 1 falę wyższego rzędu w nowym trendzie wzrostowym.

Wykres spółki PetrolInvest.

Szczyt fali 5 obecnego impulsu wzrostowego miał miejsce 7 kwietnia tego roku na poziomie 11,05 zł. Ze względu na fakt, iż poziom ten znajduje się poniżej maksimum 1 fali wyższego rzędu z lutego 2011 r., obecne wzrosty są jedynie pierwsza fazą 3 fali wyższego rzędu. Z zasady fala 3 jest impulsem, który zwykle jest najdłuższym odcinkiem w trendzie.

Maksimum z 7 kwietnia zapoczątkowało płaską korektę abc. Zniżka osiągnęła swoje minimum w okolicy szczytu z grudnia ubiegłego roku, które obecnie pełni rolę istotnego wsparcia. Na tym samym poziomie przebiega również linia 61,8 % zniesienia wewnętrznego Fibo odmierzona od końca fali 2 wyższego rzędu. Oba te czynniki jak i fakt, że kolejny minimum lokalne pojawiło się powyżej dołka z 15 kwietnia mogą sugerować koniec korekty. W praktyce oznacza to, że notowania niedługo powinny znaleźć się w kolejnej fazie wzrostowej 3 fali wyższego rzędu.
Klasyczna analiza wykresów również przemawia za dalszymi wzrostami. Kształt obecnego ruchu korygującego tworzy formację trójkąta zwyżkującego. Teoretyczny zasięg wzrostów po wybiciu z trójkąta (czyli długość poprzedzającego formację impulsu wzrostowego) to poziom 15 zł.

Opory: 11,04 zł – szczyt z 7 kwietnia 2011 r.; 13 zł – szczyt z lutego 2011 r.

Wsparcia: rejon pomiędzy 8 zł a 8,13 zł – szczyt z grudnia 2010 r., 61,80 % zniesienia Fibo, minimum z 15 kwietnia 2011 r.

Podsumowanie analizy spółki Petrolinvest S.A.

Klika metod analizy technicznej wskazuje z kontynuację wzrostów na akcjach spółki Patrolinvest. Dodatkowo kurs znajduje się obecnie powyżej linii trendu spadkowego, które w przeszłości były sporym ograniczeniem dla wszelkich prób zakończenia spadków. Czy dojdzie do zmiany trendu na wzrostowy? To zależy od przełamania szczytów na poziomie 11,05 zł oraz 13 zł. W obecnej sytuacji wydaje się to jednak bardzo prawdopodobne.
Kluczowym wsparciem dla scenariusza wzrostowego jest poziom 8 zł. Dopiero zejście kursu poniżej tego rejonu może zanegować sygnały prowzrostowe.


Powyższa analiza, jak i wszystkie zawarte w serwisie AlmanachInwestora.pl, jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów
Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów
(Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

W związku z tym autor tej analizy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje
podejmowane na jej podstawie.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

  1. Analiza techniczna spółki Sygnity S.A. Kurs spółki Sygnity S.A. od początku kwietnia, kiedy to została opublikowana pierwsza analiza waloru, w...
  2. Analiza Techniczna Petrolinvest S.A. Od początku notowań spółki Petrolinvest na giełdzie w Warszawie zachowanie akcji wskazywało na silną tendencję...
  3. Analiza Techniczna Bank Pekao S.A. – 21.06.2011 Kurs Banku Pekao S.A. w dalszym ciągu porusza się wewnątrz wzrostowego kanału cenowego. Od ostatniej...
  4. Analiza Techniczna Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Kurs Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. zaraz po debiucie wszedł w fazę trendu bocznego. Notowania kontynuowały...
  5. Analiza Techniczna spółki Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A Akcje spółki Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. rozpoczęły powolny marsz na południe już w marcu tego...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Analiza Techniczna Akcji, Start. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *