Kopex S.A.: w okolicy istotnego oporu

Akcje spółki Kopex S.A. po wyznaczeniu minimum na poziomie 15,81 zł rozpoczęły dość mozolne odreagowanie poprzednich spadków. Wczoraj kurs zdołał wybić się powyżej wierzchołek pierwszej fali wzrostowej, jednakże na zamknięciu sesji cena akcji ponownie znalazła się nieco poniżej szczytu.

Kliknij, aby powiększyć.

Wyznaczenie wczorajszego maksimum na poziomie 18,75 zł, a następnie zniżka notowań wskazują, że rynek w dalszym ciągu respektuje strefę oporu (18,80 zł – 19,04 zł), w okolicy której często dochodziło do odwrócenia trendu.

Kolejnym czynnikiem, który niewątpliwie motywuje niedźwiedzie do obrony tych okolic są linie średnio oraz krótkoterminowego trendu spadkowego przebiegające w rejonie 19 zł.

Mamy zatem do czynienia z poziomem, który może skutecznie powstrzymać wzrosty. W tej sytuacji prawdopodobne wydaje się, że dopóki na szerokim rynku nie pojawi się kolejny pozytywny sygnał to czeka nas konsolidacja poniżej ceny 18,75 zł.

Posiadacze akcji powinni jednak bacznie obserwować ewentualne próby przełamania wspomnianej strefy oporu, ponieważ w przypadku udanego przebicia sytuacja techniczna na walorze znacząco zmieni się na korzyść byków i może dać początek mocnemu impulsowi wzrostowemu.


Powyższa analiza, jak i wszystkie zawarte w serwisie AlmanachInwestora.pl, jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

W związku z tym autor tej analizy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane na jej podstawie.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

 1. Polimex-Mostostal SA – przełamanie oporu Pomimo niekorzystnej sytuacji technicznej na szerokim rynku, akcje spółki Polimex-Mostostal S.A. w ostatnim czasie radzą...
 2. CD Projekt RED – blisko ważnego oporu Kurs spółki CD Projekt RED S.A. po wybiciu z formacji trójkąta, do którego doszło 23...
 3. Wasko S.A. – przełamanie linii oporu Notowania spółki Wasko S.A. od ponad miesiąca poruszały się w trendzie bocznym. Do tej pory...
 4. Kopex S.A. – wybicie lokalnego szczytu Na wczorajszej sesji na wykresie spółki Kopex S.A. pojawiła się długa biała świeca, która wyniosła...
 5. Analiza Techniczna Kopex S.A. – 02.06.2011 Notowania spółki Kopex S.A. od stycznia do marca tego roku dwukrotnie dochodziły do bardzo ważnego...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Analiza Techniczna Akcji, Start. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kopex S.A.: w okolicy istotnego oporu

 1. Fan Kopeksu pisze:

  Zastanawia mnie jedno zdanie:
  Wyznaczenie wczorajszego maksimum na poziomie 18,75 zł, a następnie zniżka notowań wskazują, że rynek w dalszym ciągu respektuje strefę oporu (18,80 zł – 19,04 zł), w okolicy której często dochodziło do odwrócenia trendu.

  Skoro na zaznaczonym wykresie kurs akcjogramu co chwilkę przełamuje opór i zawraca tworząc tym samym pułapkę, to czy nie należałoby się zastanowić co do ważności wskazanego oporu?

  W mojej opinii on nie działa. Postaw kasę na to, proszę!

  M24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *