CD Projekt RED – blisko ważnego oporu

Kurs spółki CD Projekt RED S.A. po wybiciu z formacji trójkąta, do którego doszło 23 stycznia tego roku, dotarł do ważnego technicznie poziomu w okolicy 6,26 zł- 6,28 zł. W tym miejscu znajduje się istotny opór, który tworzy dołek z czerwca 2011 r. oraz górna krawędź luki cenowej powstałej dwa miesiące później.

CD Projekt RED

Kliknij, aby powiększyć.

Linia oporu jaką utworzyły została jedynie naruszona podczas ostatniego wzrostu ceny akcji. Byki okazały się zbyt słabe, aby trwale wynieść kurs powyżej wspomnianą strefę. Brak zdecydowania strony popytowej dał początek wyprzedaży, która jak na razie nie okazuje się nazbyt dynamiczna.  Można zatem sądzić, że jest to jedynie kolejna korekta przed dalszymi wzrostami.

Jednakże fakt, że ostatni spadek nie okazał się zbyt imponujący sam w sobie nie wskazuje, że czeka nas dalsza zwyżka, dlatego warto skupić się na innych sygnałach analizy technicznej.

Jeśli przyjrzymy się impulsowi wzrostowemu, który nastąpił po największej jak do tej pory korekcie z przełomu października i listopada 2011 r. okazuje się, że według teorii fal Elliotta mamy za sobą dwa fale wzrostowe oraz dwie korekty. Po fali pierwszej na wykresie pojawiła się korekta w kształcie trójkąta symetrycznego. Ruch korygujący zakończył się silnym impulsem wzrostowym (fala 3), który wyznaczył nowy lokalny szczyt na poziomie 6,49 zł. Aktualnie mamy więc do czynienia z 4 falą korygującą, która kształtem odpowiada korekcie prostej abc. Istotne jest, że w przypadku spółki CD Projekt RED koniec fali 4 nie nachodzi na szczyt fali 1. Nie ma zatem mowy o złamaniu jednej z najważniejszej zasad teorii fal.

Warto również wspomnieć, że długość aktualnego ruchu korygującego abc niemal idealnie pokrywa się z długością 2 fali korekcyjnej. Taka geometria również przemawia na korzyść posiadaczy akcji.

Najważniejsze jest jednak to, aby kurs przełamał nie tylko wspomnianą na początku linię oporu, ale również ostatni lokalny szczyt (6,49 zł). Takie zachowanie ceny akcji otworzy drogę do okolic 7,60 zł. W tym rejonie bowiem znajduje się kolejny ważny technicznie  opór, gdzie podaż może ponownie dojść do głosu. Jednakże z analizy wykresu wynika, że taki scenariusz jest dość prawdopodobny.

Zanegowaniem scenariusza prowzrostowego w przypadku CD Projekt RED będzie zejście kursu poniżej ostatniego lokalnego dołka na poziomie 5,52 zł. Może to w praktyce oznaczać, że czeka na dłuższa konsolidacja lub spadek poniżej 5 zł.


Powyższa analiza, jak i wszystkie zawarte w serwisie AlmanachInwestora.pl, jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

W związku z tym autor tej analizy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane na jej podstawie.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

  1. CD Projekt RED S.A. – możliwa kontynuacja wzrostów Po kilkumiesięcznym okresie wyprzedaży akcji CD Projekt RED S.A. na wykresie spółki pojawiły się pierwsze...
  2. Analiza Techniczna CD Projekt RED S.A. Kurs spółki CD Projekt RED S.A., w ciągu ostatnich tygodni, zniżkował dość intensywnie wraz z...
  3. Analiza Techniczna CD Projekt RED S.A. – 16.09.2011 Pomimo spadku ceny akcji spółki CD Projekt Red S.A. poniżej istotnego wsparcia jakim był dołek...
  4. Kopex S.A.: w okolicy istotnego oporu Akcje spółki Kopex S.A. po wyznaczeniu minimum 15,81 zł rozpoczęły dość mozolne odreagowanie poprzednich spadków....
  5. Polimex-Mostostal SA – przełamanie oporu Pomimo niekorzystnej sytuacji technicznej na szerokim rynku, akcje spółki Polimex-Mostostal S.A. w ostatnim czasie radzą...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Analiza Techniczna Akcji, Start. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *