Analiza Techniczna CD Projekt RED S.A.

Kurs spółki CD Projekt RED S.A., w ciągu ostatnich tygodni, zniżkował dość intensywnie wraz z szerokim rynkiem. 5-ego sierpnia notowania wyznaczyły swoje minimum na poziomie 4,01 zł. Od tego czasu mamy do czynienia z odreagowaniem.


Początek ruchu korygującego miał miejsce już w kwietniu tego roku. Od tego czasu na wykresie pojawiło się 5 fal – 3 fale spadkowe i 2 korygujące. Wynika z tego, że mamy za sobą pełny impuls według teorii fal Elliotta. W praktyce oznacza to, że istnieje duże prawdopodobieństwo odwrócenia trendu lub przynajmniej wystąpienia znacznego ruchu korygującego. W przypadku spółki CD Projekt byłby to ruch wzrostowy.

Wykres spółki CD Project.
W okolicy 4,10 zł – 4,15 zł przebiegają dwie linie wyznaczone przez zniesienia wewnętrzne Fibo odmierzone od dołków z poprzedniego impulsu wzrostowego. Są to poziomy 61,8 % oraz 76,4 %. Fakt, że kurs zatrzymał się w okolicy rejonu wyznaczonego przez dwie linie Fibo może również przemawiać na korzyść popytu.

Z drugiej jednak strony układ jaki powstał na wykresie od czasu wyznaczenia dołka na poziomie 4,01 zł może wskazywać na kontynuację zniżki. Mianowicie ostatni dołek (punkt B na wykresie) znajduje się wyżej niż minimum z 5 sierpnia (punkt 5 na wykresie), natomiast ostatni lokalny szczyt (punkt C na wykresie) został wyznaczony poniżej poprzedniego wierzchołka (punkt A na wykresie). Powstaje zatem formacja trójkąta, która w przypadku spółki CD Projekt oznacza  kontynuację zniżki ze względu na to, że impuls poprzedzający formację jest spadkowy. Minimalny teoretyczny zasięg wyprzedaży po wybiciu dołem z formacji trójkąta to okolice 3,15 zł.

Wykres spółki CD Projekt.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że teoretycznie kurs może równie dobrze wybić się górą z formacji trójkąta. Niemniej jednak, z wykresu jasno wynika, że w przeszłości po pojawieniu się podobnych formacji kurs zwykle kontynuował ruch zgodny z kierunkiem poprzedzającego trójkąt impulsu. Przykładem na to mogą być chociażby dwa trójkąty korygujące, które pojawiły się w trakcie obecnej zniżki.

Opory: 5,67 zł – szczyt z 10 sierpnia; 6,26 zł – dołek z czerwca.

Wsparcia: 4,01 zł – ostatnie minimum; strefa pomiędzy 3,59 zł a 2,87 zł – szczyty z końca 2010 r.

Podsumowanie analizy spółki CD Projekt RED S.A.

Notowania spółki CD Projekt, tak jak i cały rynek, znalazły się w sytuacji, która może jednocześnie wskazywać na zakończenie korekty i powrót do trendu wzrostowego jak i na kontynuację spadków i wystąpienie przynajmniej jeszcze jednaj fali spadkowej.

Pomimo, iż zniżka zatrzymała się w okolicy dwóch poziomów Fibo oraz mimo wyraźnych 5 fal w aktualnym impulsie spadkowym to prawdopodobny scenariusz może mieć negatywny przebieg. Pięciofalowy impuls nigdy nie tworzy korekty według teorii fal. Zatem, według tego podejścia, czeka nas jeszcze jedna fala spadkowa po zakończeniu obecnej korekty wzrostowej. Dopiero wtedy byłaby to pełna trójfalowa korekta – zygzak ABC. Za takim scenariuszem przemawia trójkąt, który tworzy się obecnie. Każdorazowe pojawienie się tego typu formacji na wykresie CD projekt zapowiadało, jak do tej pory, kontynuację głównego ruchu. W tym przypadku może być podobnie. Przełamanie dolnej linii ograniczającej trójkąt może doprowadzić do zniżki w okolice 3 zł. W tym rejonie znajduje się również strefa wsparcia utworzona przez szczyty z końca 2010 r.

W przypadku wybicie górą z formacji trójkąta, kurs może dotrzeć w okolice 6,26 zł, gdzie znajduje się pierwszy istotny opór wyznaczony przez dołek z czerwca. Jednakże należy mieć na uwadze, że wybicie górą nie będzie oznaczało jeszcze powrotu do trendu wzrostowego.


Powyższa analiza, jak i wszystkie zawarte w serwisie AlmanachInwestora.pl, jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

W związku z tym autor tej analizy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane na jej podstawie.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

  1. CD Projekt RED – blisko ważnego oporu Kurs spółki CD Projekt RED S.A. po wybiciu z formacji trójkąta, do którego doszło 23...
  2. CD Projekt RED S.A. – możliwa kontynuacja wzrostów Po kilkumiesięcznym okresie wyprzedaży akcji CD Projekt RED S.A. na wykresie spółki pojawiły się pierwsze...
  3. Analiza Techniczna CD Projekt RED S.A. – 16.09.2011 Pomimo spadku ceny akcji spółki CD Projekt Red S.A. poniżej istotnego wsparcia jakim był dołek...
  4. Analiza Techniczna Sygnity S.A. – 06.09.2011 Z wykresu tygodniowego spółki Sygnity S.A. wynika, że byki nie wykorzystały szansy jaką oferowała ostatnia...
  5. Analiza Techniczna Alchemia S.A. – 1.09.2011 Kurs spółki Alchemia S.A. nie zdołał przeciwstawić się ogólnej tendencji spadkowej z ostatnich tygodni. Zniżka...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Analiza Techniczna Akcji, Start. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *