Analiza Techniczna MW Trade S.A.

Kurs spółki MW Trade S.A. w kwietniu tego roku dotarł w okolice szczytu z września 2010 r. Bykom udało się nawet ustanowić nowe maksimum na poziomie 21,28 zł jednak na kolejnych sesjach okazało się, że było to również maksimum możliwości strony popytowej.


Kolejne dni potwierdziły, że na akcjach spółki rozpoczęła się wyprzedaż. Zniżka notowań trwa do chwili obecnej jednak kurs aktualnie znalazł się w miejscu, które może okazać się punktem zwrotnym i zapoczątkować odbicie ceny przynajmniej w okolice 14 zł.

Wykres spółki MW Trade. Na poziomie 11,10 zł znajduje się klasyczne wsparcie, które tworzy dołek z sierpnia 2010 r. Niemal idealnie na tym samym poziomie (11,08 zł) przebiega linia 50 % zniesienia wewnętrznego Fibo całej poprzedniej fali wzrostowej trwającej od 2009 r.

Aktualny impuls spadkowy jak dotąd posiada wyraźną pieciofalową strukturę zatem według teorii fal po zakończeniu ostatniej 5 fali powinien nastąpić ruch korygujący. W tym przypadku byłby to impuls wzrostowy. Odmierzone 100 % długości fali 1 i 3 wskazuje poziomy 11,10 zł oraz 11,12 zł. Powstaje zatem istotna strefa wsparcia, której dolnym ograniczeniem jest linia 11,08 zł. Jest to jednocześnie bardzo prawdopodobny poziom zakończenia fali 5.

W przypadku spółki MW Trade należy mieć jednak na uwadze fakt pojawienia się prospadkowej formacji podwójnego szczytu, którą tworzy maksimum z września 2010 r. oraz z kwietnia 2011 r. Formację potwierdziło przełamanie minimum podwójnego szczytu, do którego doszło w ubiegłym tygodniu.

Wykres spółki Mw Trade.

Teoretyczny zasięg spadków po wybiciu z formacji to okolice 8,90 zł. Na poziomie 8,70 zł przebiega linia 61,8 % zniesienia wewnętrznego Fibo poprzednich wzrostów. Na poziomie 8,75 zł znajduje się dołek z lipca 2010 r. W związku z tym, jeżeli kurs spółki znajdzie się poniżej linii 11,08 zł należy spodziewać się spadku ceny akcji właśnie w ten rejon.

Opory: 13,80 zł – dolne ograniczenie formacji podwójnego szczytu.

Wsparcia: strefa pomiędzy 11,12 zł a 11,08 zł, druga strefa wsparcia pomiędzy 8,90 zł a 8,70 zł.

Podsumowania analizy spółki MW Trade S.A.

Kurs spółki zbliża się do ważnego rejonu wsparcia, który wskazuje kilka narzędzi analizy technicznej. Dolne ograniczenie strefy obrony to poziom 11,08 zł, który jest w tym przypadku najbardziej istotny. Jeżeli bykom uda się utrzymać kurs powyżej może w tym miejscu dojść do odwrócenia i wzrostu kursu.

W razie przełamania linii 11,08 zł kurs najprawdopodobniej spadnie przynajmniej do poziomu 8,90 zł, gdzie kończy się teoretyczny zasięg zniżki po wybiciu z formacji podwójnego szczytu.


Powyższa analiza, jak i wszystkie zawarte w serwisie AlmanachInwestora.pl, jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

W związku z tym autor tej analizy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane na jej podstawie.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

 1. Analiza Techniczna Lena Lighting S.A. Przez cały 2010 r. notowania akcji spółki Lena poruszały się w trendzie bocznym nie dając...
 2. Analiza Techniczna MCI Management S.A. – 03.06.2011 Początek roku 2011 r. był również początkiem ruchu korygującego na walorach spółki MCI Management S.A....
 3. Analiza Techniczna WIG20 17.06.2011 Na wykresie pojawiło się kilka sygnałów świadczących o możliwych wzrostach. Jeżeli bykom uda się pokonać...
 4. Analiza Techniczna WIG20 27.09.2010 Za nami mało ciekawa sesja. Po sporych wzrostach, które miały miejsce w piątek, kupujący stracili...
 5. Analiza Techniczna MCI Management S.A. Od początku obecnej hossy notowania akcji MCI znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym, który jedynie...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Start. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Analiza Techniczna MW Trade S.A.

 1. moje kreski pisze:

  mi też wyszło, że zaraz powinno się zatrzymać na fibo (u mnie 11,08 zł właśnie) – dodatkowo dodam że ciągnąc mega fibo od dołka 0,9 zł z 2009 roku to fibo 78% wypada tez w okolicach 10.80 także blisko. Myślę, że jest potencjał na odbicie 🙂

 2. Almanach Inwestora admin pisze:

  Potencjał jest. Tym bardziej, że korekta zjadła już sporą część ceny akcji od ostatniego szczytu. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *