Analiza Techniczna Gant Development S.A.

Kurs spółki Gant od maja 2009 r. porusza się w lekko nachylonym w trendzie spadkowym. Pod koniec ubiegłego roku na wykresie pojawiły się dwie duże białe świece, które tak jak poprzednio mogły być impulsem do zakupu akcji. Tym razem tak się nie stało i notowania weszły w fazę trendu bocznego.

Pomimo raczej negatywnego ogólnego obrazu, na wykresie można dostrzec kilka przesłanek przemawiających na korzyść strony popytowej.

Trend spadkowy, w którym obecnie znajdują się akcje spółki Gant zawiera się w kanale cenowym pochylonym ku dołowi. 30 października ubiegłego roku kiedy to kurs osiągnął swoje dwuletnie minimum doszło do gwałtownego dobicia od dolnej linii ograniczającej wspomniany przedział. Wcześniej w podobnych sytuacjach kurs powracał przynajmniej do środka kanału. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że dojdzie do tego i tym razem.

Wykres spółki Gant.

Nieco poniżej październikowego dołka przebiega bardzo ważne wsparcie. Jest to linia zniesienia Fibonacciego 61,8% całej fali wzrostowej poprzedzającej obecne spadki. Na poziomie 16,30 zł znajduje się także linia 61,8% zniesienia Fibonacciego, tym razem mierzona od drugiego dołka poprzednich wzrostów. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy rejon ten skutecznie powstrzymywał kurs przed głębszymi spadkami.

Wykres spółki Gant.

Mamy zatem dwa istotne poziomy, które dotychczas powstrzymały napór podaży. Jeśli jednak ma dojść do odwrócenia trendu kurs musi pokonać kluczowy dla „byków” poziom. Jest to linia trendu spadkowego, poniżej której cena akcji porusza się od maja ubiegłego roku. W przypadku trwałego przebicia tej linii notowania powinny osiągnąć poziom przynajmniej 20 zł.

Opory: 17,20 – na tym poziomie przebiega linia trendu spadkowego, 18 zł – w tych okolicach znajdują się dwa ostatnie lokalne szczyty, 18,95 zł – dołek z lipca 2010 r.

Wsparcie: 16,10 zł – minimum z grudnia 2010 r., ważny poziom Fibonacciego, 15,25 zł –najważniejsze wsparcie dla pro wzrostowego scenariusza.

Podsumowanie: Miejsce, w którym od jakiegoś czasu oscyluje kurs wydaje się wręcz idealne do zakończenia spadków, jak na układ jaki powstał na wykresie w ostatnich latach. Kurs odbił się od poziomu zniesienia 61,8% poprzednich wzrostów gdzie przebiega również linia dolnego ograniczenia kanału cenowego, a obecnie znajduje się powyżej drugiego ważnego poziomu Fibonacciego. Jeśli dojdzie do przebicia linii trendu spadkowego wzrost w okolice 22 zł będzie bardzo prawdopodobny.
Patrząc na wykres krytycznym okiem dochodzi się do wniosku, że jest to ostatnia szansa dla „byków”. Jeśli nie uda się im obronić poziomu 15,25 zł cena najprawdopodobniej spadnie w okolice 12 – 13 zł. Po drodze brak jest miejsc, w których „niedźwiedzie” mogłyby zostać powstrzymane.

Powyższa analiza, jak i wszystkie zawarte w serwisie almanachinwestora.pl, jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów
Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów
(Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

W związku z tym autor tej analizy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje
podejmowane na jej podstawie.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

 1. Analiza Techniczna MCI Management S.A. Od początku obecnej hossy notowania akcji MCI znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym, który jedynie...
 2. Analiza Techniczna Wasko S.A. Od listopada ubiegłego roku kurs spółki Wasko znajduje się w trendzie wzrostowym. 22 lutego tego...
 3. Analiza Techniczna Lena Lighting S.A. Przez cały 2010 r. notowania akcji spółki Lena poruszały się w trendzie bocznym nie dając...
 4. Analiza Techniczna Polimex-Mostostal S.A. W kwietniu 2010 r. kurs Polimex-Mostostal S.A. osiągnął swoje maksimum na poziomie 5,25 zł. Od...
 5. Analiza Techniczna Veno S.A. Notowania spółki Veno S.A. od debiutu pod koniec 2008 r. na rynku NewConnect wahały się...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Analiza Techniczna Akcji, Start. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Analiza Techniczna Gant Development S.A.

 1. michal52 pisze:

  Przede wszystkim chciałbym pogratulować naprawdę świetnej strony internetowej i wydawanych na niej rekomendacji, naprawdę w 100% profesjonalna robota. Z mojej strony chciałbym polecić MCI do rekomendacji, z tego faktu, iż jest to jedna z najtańszych spółek na gpw oraz obecnie znajduje się w korekcie. Pytanie jest trudne: czy na jakich poziomach ta korekta powinna się zatrzymać.?

 2. Almanach Inwestora admin pisze:

  Dziękuję za komentarz. W najbliższym czasie pojawi się analiza techniczna polecanej przez Pana spółki.

 3. Partner2008 pisze:

  Moim skoromnym zdaniem brak reakcji popytu na poziomie 16,10 będzie zapowiedzią niestety ale dalszych spadków. Mieliśmy małe podskoki jednak zostały one szybko tłumione przez sprzedających. Dzisiajsza sesja jeśli zakończy się świecą o obecnym kształcie czyli dłógi dolny cięń może sygnalizować szance na odbicie . Jednak we wzrosty uwierzę gdy zdecydowania dużym obrocie pokonamy 17, a najlepiej 17,76.
  Jak narazie mam trend spadkowy co widać chyba „gołym okiem”.
  Może jako wkupne zoproponuję obserwację HUTMEN- moim zdaniem popyt stoi przed szansą na rozwinięcie nowego trendu wzrostowego.

 4. Almanach Inwestora admin pisze:

  Hutmen będzie następną analizowaną spółką zaraz po MCI.

 5. Pingback: Analiza Techniczna Hutmen S.A. | Analizy Spółek | AlmanachInwestora.pl

 6. cawmook pisze:

  cóż…analiza analizą a fundamenty i wyniki swoją drogą – czego nas uczy przykład dzisiejszego dnia

 7. Pingback: Gregory Smith

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *