Analiza Techniczna Alchemia S.A. – 1.09.2011

Kurs spółki Alchemia S.A. nie zdołał przeciwstawić się ogólnej tendencji spadkowej z ostatnich tygodni. Zniżka zapoczątkowana w pierwszych dniach sierpnia zniosła całą poprzednią fale wzrostową wyznaczając nowe lokalne minimum.


Dołek został wyznaczony na poziomie 6,63 zł i od tego momentu notowania spółki Alchemia znalazły się w fazie konsolidacji. W tym czasie na wykresie powstała formacja trójkąta symetrycznego. Mimo, że do wybić z formacji trójkątów dochodzi równie często górą co dołem to w przypadku Alchemii bardziej prawdopodobne jest, że kurs wybije się dołem ze względu na silny impuls spadkowy poprzedzający opisany układ.

Wykres spółki Alchemia S.A.Kliknij, aby powiększyć.

Aktualną przewagę niedźwiedzi potwierdza również fakt przełamania średnioterminowej linii trendu wzrostowego (zaznaczona na zielono na wykresie), do którego doszło 5 sierpnia. Byki jeszcze dwukrotnie próbowały znaleźć się powyżej tego rejonu, jednak opór w tym miejscu okazał się zbyt silny i kurs za każdym razem błyskawicznie spadał.

Minimalny teoretyczny zasięg spadków po ewentualnym wybiciu z trójkąta symetrycznego to 1,10 zł. Zatem cena akcji spółki może spaść poniżej 6 zł.

Jeżeli odłożymy długość poprzednich dwóch impulsów spadkowych od szczytu ostatniego wzrostowego odreagowania (punkt D na wykresie) okazuje się, że obie długości również wskazują strefę poniżej 6 zł.

Wykres spółki Alchemia S.A.Kliknij, aby powiększyć.

Kilkanaście gorszy niżej, na poziomie 5,65 zł znajduje się kilkuletnie minimum notowań spółki, w związku z tym jest bardzo prawdopodobne, że dojdzie do testu tego wsparcia.

Opory: 8,03 zł – lokalny dołek z 19 lipca.

Wsparcia: 6,63 zł – minimum z 9 sierpnia; strefa pomiędzy 5,92 zł a 5,65 zł – dołki z ubiegłych lat.

Podsumowanie analizy spółki Alchemia S.A.

Impuls spadkowy, który powstał przed formacją trójkąta, zwiększa prawdopodobieństwo tego, że kurs wybije się dołem i spadki będą kontynuowane. Jeśli do tego dojdzie to rynek z pewnością będzie testował historyczne minimum na poziomie 5,65 zł. Zatem pierwszym istotnym przystankiem dla zniżki jest w tym przypadku strefa pomiędzy 5,92 zł a 5,65 zł. Dopiero w tym rejonie będzie można doszukiwać się pierwszych oznak słabości niedźwiedzi i ewentualnych sygnałów odwrócenia.

Jeżeli doszłoby do wybicia górą z trójkąta, kurs mógłby dotrzeć w okolice 8 zł. Na poziomie 8,03 zł znajduje się bowiem pierwszy istotny opór. Jednak taki scenariusz jest mało prawdopodobny.


Powyższa analiza, jak i wszystkie zawarte w serwisie AlmanachInwestora.pl, jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

W związku z tym autor tej analizy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane na jej podstawie.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

  1. Analiza Techniczna Alchemia S.A. – 05.07.2011 Po silnej przecenie akcji spółki Alchemia S.A. z początku tego roku kurs ponownie powrócił do...
  2. Analiza Techniczna Alchemia S.A. Dwie ostatnie długie czarne świece na wykresie Alchemii raczej nie napawają optymizmem. Jednak patrząc na...
  3. Analiza Techniczna PZU S.A. – 08.08.2011 Po wyznaczeniu kilkumiesięcznego maksimum w maju 2011 r. kurs spółki PZU S.A. wszedł w fazę...
  4. Analiza Techniczna Optimus S.A. – 29.07.2011 Od dołka z 28 czerwca kurs spółki Optimus S.A. wszedł w fazę ruchu bocznego. W...
  5. Analiza Techniczna Sygnity S.A. – 06.09.2011 Z wykresu tygodniowego spółki Sygnity S.A. wynika, że byki nie wykorzystały szansy jaką oferowała ostatnia...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Analiza Techniczna Akcji, Start. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *