Analiza Techniczna Sygnity S.A. – 06.09.2011

Z wykresu tygodniowego spółki Sygnity S.A. wynika, że byki zupełnie nie wykorzystały szansy jaką oferowała ostatnia hossa na odrobienie strat z okresu bessy zapoczątkowanej w 2007 r. Od października 2009 r. notowania spółki wzrosły z 10,60 zł do 28,50 zł w szczycie. Wzrost ten stanowi w przybliżeniu  jedynie 15 % wartości, jaką akcje straciły w czasie dwuletniej bessy.


Wzrost cen akcji spółki Sygnity zakończył się już w czerwcu tego roku w okolicy szczytu z listopada 2008 r. Byki nie były na tyle zdeterminowane, aby wynieść kurs powyżej, co dało zielone światło dla niedźwiedzi, które to bez większych przeszkód zepchnęły kurs o ponad 10 zł.

Wykres spółki Sygnity. Kliknij ,aby powiększyć.
Wzrost cen akcji zapoczątkowany w 2009 r. utworzył na wykresie układ trójkąta odwróconego (rozszerzającego się). Formacja ta najczęściej okazuje się być korektą i zapowiada kontynuację głównego ruchu. Dla spółki Sygnity byłby to długoterminowy trend spadkowy.

W trackie ostatnich tygodni na wykresie Sygnity, tak jak i na wykresach wielu innych spółek, powstał układ korygujący – trójkąt (mniejszych rozmiarów). Formacja to również nie wróży zbyt dobrze posiadaczom akcji.

Wykres spółki Sygnity. Kliknij ,aby powiększyć.

Z drugiej strony mamy jednak dwie pozytywne przesłanki. Po pierwsze, w przeciwieństwie do kilku innych analizowanych niedawno spółek, kurs Sygnity nadal porusza się wewnątrz mniejszej formacji trójkąta, a ostatnia próba wyjścia dołem zakończyła się niepowodzeniem. Po drugie, byki w dalszym ciągu bronią linię trendu wzrostowego (dolne ograniczenie trójkąta odwróconego), z czego wynika, że podaż będzie miała bardzo trudne zadanie, aby znieść kurs poniżej.

Opory: 17,32 zł i 17,50 zł – wierzchołki z formacji mniejszego trójkąta; górna linia ograniczająca mniejszy trójkąt.

Wsparcia: 13,00 zł, 13,50 zł oraz 14,20 zł – dołki z formacji trójkąta; 10,60 zł – dołek z października 2009 zł.

Podsumowanie analizy spółki Sygnity S.A.

Na wykresie spółki Sygnity pojawiły się dwie formacje trójkątów, które najczęściej są zapowiedzią kontynuacji głównego trendu. W związku z tym bardziej prawdopodobne wydaje się wybicie kursu dołem, co w konsekwencji powinno doprowadzić na testu dołka z 2009 r. na poziomie 10,60 zł. Wskazuje na to minimalny teoretyczny zasięg spadków po wybiciu z trójkąta.

Fakt, że strona popytowa broni się przed dalszą zniżką w okolicy linii trendu wzrostowego powoduje, że rejon ten nabiera większej mocy jako wsparcie. Gdyby stronie popytowej udało się odeprzeć napór niedźwiedzi na poziomie linii trenu to mogłoby to zapoczątkować przynajmniej krótkotrwałe odreagowanie ostatniej gwałtownej wyprzedaży. Jednak w obecnej sytuacji rynkowej jest to mniej prawdopodobne.


Powyższa analiza, jak i wszystkie zawarte w serwisie AlmanachInwestora.pl, jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

W związku z tym autor tej analizy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane na jej podstawie.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

 1. Analiza Techniczna Sygnity S.A. Cena akcji Sygnity od końca 2009 r. porusza się w trendzie wzrostowym. W tym czasie...
 2. Analiza techniczna spółki Sygnity S.A. Kurs spółki Sygnity S.A. od początku kwietnia, kiedy to została opublikowana pierwsza analiza waloru, w...
 3. Analiza Techniczna Optimus S.A. – 13.07.2011 Kurs spółki Optimus S.A. w trakcie ostatniej wyprzedaży wyznaczył lokalne minimum na poziomie 6,26 zł.,...
 4. Analiza Techniczna PZU S.A. – 08.08.2011 Po wyznaczeniu kilkumiesięcznego maksimum w maju 2011 r. kurs spółki PZU S.A. wszedł w fazę...
 5. Analiza Techniczna Alchemia S.A. – 1.09.2011 Kurs spółki Alchemia S.A. nie zdołał przeciwstawić się ogólnej tendencji spadkowej z ostatnich tygodni. Zniżka...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Analiza Techniczna Akcji, Start. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Analiza Techniczna Sygnity S.A. – 06.09.2011

 1. szanujący się starszy pan pisze:

  Kolega całkowicie zignorował fakt, że Computerland po ~100zł/akcję i Sygnity to dwie zupełnie inne spółki. Aktualna realna wartość Sygnity to ~25zł/akcję (18zł to wartość księgowa * wskaźnik 1.7 sektora IT).

 2. Ma Pan rację, Analiza Techniczna z założenia nie bierze pod uwagę zmian zachodzących wewnątrz spółki, a skupia się jedynie na wykresie. Ale dziękuję za merytoryczne uwagi.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *