Analiza Techniczna KGHM S.A.

Od czerwca 2010 r. kurs KGHM rósł praktycznie bez większej korekty. Wzrosty nabrały tempa po ukazaniu się rekomendacji zawierających wycenę spółki na ponad 200 zł. Obecnie po przekroczeniu poziomu 180 zł mamy do czynienia z realizacją zysków.
Wykres spółki KGHM.

Od chwili gdy na akcjach KGHM rozpoczęła się korekta, kurs cały czas zbliża się do bardzo ważnego wsparcia na poziomie 160 zł. W tym rejonie przebiega linia trendu wzrostowego, powyżej której cena akcji podąża od ubiegłego roku. Obecnie rynek wyrysował klasyczną korektę ABC, na której końcu znajduje się świeca zwana szpulką co świadczy o tym, że „niedźwiedzie” wytraciły impet. Należy zwrócić również uwagę na fakt, że szpulka powstała nieco powyżej wsparcia na poziomie 169,80 zł, dlatego moze byc to dobry moment na powrót do wzrostów. Nieco poniżej znajduje się następne mocne wsparcie na wspomnianym już poziomie 160 zł. Rynek zawrócił właśnie w tym miejscu podczas ostatniej korekty. Gdyby kurs spółki dotarł do tego poziomu to dodatkowo napotkałby na swojej drodze 50-sesyjną średnią kroczącą. Wszystkie te czynniki przemawiają na korzyść strony popytowej.

Na wykresie dziennym na razie nie widać większych przesłanek do tego, aby trend miał się odwrócić. W dalszym ciągu znajdujemy się powyżej linii wyznaczającej trend wzrostowy a obecna korekta przypomina poprzednie niewielkie korekty, po których kurs powracał do wzrostów.

Sytuacji nie wygląda tak jednoznacznie jeśli spojrzymy na wykres tygodniowy. Mamy tutaj do czynienia z formacją gwiazdy wieczornej, która charakteryzuje się mocną prospadkową wymową (zaznaczono zielonym kolorem na poniższym wykresie). Dodatkowo na korzyść ‘niedźwiedzi” przemawia fakt, iż środkowa świeca w tej formacji to spadająca gwiazda o czarnym korpusie, której pojawienie się jeszcze bardziej zwiększa prawdopodobieństwo ewentualnych spadków.

Wykres spółki KGHM.

Gdyby czarny scenariusz miał się zrealizować i doszłoby do większej korekty to idealnym poziomem gdzie można by ponownie zastanawiać się nad zajęciem długich pozycji, wydaje się być rejon 144 zł. Na tym poziomie znajduje się szczyt z listopada ubiegłego roku, co sprawia, że obecnie może się tu ujawnić wzmożony popyt. Jeśli natomiast porównamy dwie duże korekty zapoczątkowane w listopadzie 2009 r. oraz kwietniu 2010 r. (zaznaczono na niebiesko) okazuje się, że w rejonie 144 zł obecna korekta miałaby identyczną długość jak jej dwie poprzedniczki.

Opory: 174,40 zł szczyt ze stycznia 2010; 188,90 zł obecne maksimum.

Wsparcia: 164,90 zł minimum dzisiejszej świecy; 160 zł dołek ze stycznia, 153 zł dołek z grudnia 2010r.;144 zł szczyt z listopada.

Podsumowanie: Kształt ostatniej korekty oraz charakterystyka dzisiejszej świecy przemawiają raczej za powrotem kursu do wzrostów. Ponowne dotarcie na 180 zł, gdzie znajduje się pierwszy poważny opór wydaje się do osiągnięcia w krótkim czasie.

Gdyby jednak doszło do zejścia poniżej 160 zł, rynek miałby otwartą drogę nawet do poziomu 144 zł, gdzie znajduje się mocne wsparcie.

Powyższa analiza, jak i wszystkie zawarte w serwisie almanachinwestora.pl, jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów
Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów
(Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

W związku z tym autor tej analizy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje
podejmowane na jej podstawie.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

 1. KGHM S.A. – kolejna fala wzrostowa Notowania spółki KGHM S.A. również skorzystały z lepszych nastrojów jakie ostatnio towarzyszą inwestorom. Kurs od...
 2. KGHM S.A. – nieznaczne wzrosty Kurs KGHM S.A. w takcie ostatniej fali spadkowej stracił niemalże 30 % swojej wartości. Pomimo...
 3. KGHM S.A. – w klinie zwyżkującym Notowanie spółki KGHM S.A. od ostatniej analizy wykonały plan minimum, mianowicie zwyżka osiągnęła poziom 169...
 4. Analiza Techniczna DUDA SA Cena akcji spółki Duda od lutego zeszłego roku powróciła do trendu wzrostowego. Na przełomie października...
 5. Analiza techniczna spółki Sygnity S.A. Kurs spółki Sygnity S.A. od początku kwietnia, kiedy to została opublikowana pierwsza analiza waloru, w...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Analiza Techniczna Akcji, Start. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Analiza Techniczna KGHM S.A.

 1. leszczyk pisze:

  przemawiają raczej za powrotem kursu do wzrostów. Ponowne dotarcie na 180 zł, gdzie znajduje się pierwszy poważny opór wydaje się do osiągnięcia w krótkim czasie.

  Gdyby jednak doszło do zejścia poniżej 160 zł

  CZYLI – analiza ale nie wiemy jak naprawdę będzie zachowywał się kurs może w górę ale i w dół

  Ja tez chce byc analitykiem prognostykiem i tak duzo zarabiac

 2. Almanach Inwestora admin pisze:

  Ma Pan rację,
  nie wiemy na pewno jak zachowa się kurs analizowanego instrumentu. Korzystając z analizy technicznej można jedynie stwierdzić jaki ruch (czy w górę czy w dół) ma większe prawdopodobieństwo wystąpienia. Dodatkowo zawsze należy założyć scenariusz pesymistyczny czy to dla samej analizy czy dla realnej inwestycji. W takim scenariuszu powinien znaleźć się poziom, którego pokonanie zaneguje całkowicie scenariusz optymistyczny. Dla inwestora będzie natomiast sygnałem do wyjścia z inwestycji.
  W powyższej analizie scenariuszem bardziej prawdopodobnym jest kontynuacja trendu wzrostowego, a pokonanie poziomu 160 zł jest jego negacją.
  Dziękujemy za komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *