Analiza Techniczna Optimus S.A. – 13.07.2011

Kurs spółki Optimus S.A. w trakcie ostatniej wyprzedaży wyznaczył lokalne minimum na poziomie 6,26 zł., czyli kilkanaście groszy powyżej poziomu 6,10 zł wskazanego w ostatniej analizie jako pierwsze istotne wsparcie.Na kolejnej sesji, zaraz po wyznaczeniu dołka, na wykresie pojawiła się długa biała świeca przy większych obrotach niż średnia z ostatnich dni. Patrząc na zachowanie kursu z ostatnich miesięcy, można powiedzieć, że jest to typowy układ, który z reguły wskazuje punkty zwrotne dla spółki.

Wykres spółki Optimus.Długa biała świeca nie dała jednak impulsu do dalszych wzrostów i kurs wszedł w fazę trendu bocznego. Układ jaki powstał w tym czasie na wykresie tworzy formację trójkąta. Najczęściej taka formacja sygnalizuje kontynuację trendu. W przypadku spółki Optimus doszło jednak do wybicia górą z trójkąta, mimo że kurs, przed pojawieniem się formacji silnie zniżkował.

W związku z tym wybicie należy traktować jako pierwszy sygnał do zakończenia korekty czego wynikiem jest oczywiście możliwość wzrostów. Teoretyczny zasięg zwyżki kursu w tym przypadku odpowiada długości podstawy trójkąta, która wskazuje okolice 8,80 zł.

Zanim jednak będzie można stwierdzić, że notowania powróciły do trendu wzrostowego, kurs musi znaleźć się powyżej ostatniego lokalnego szczytu (maksimum podstawy trójkąta) z 30 czerwca. Ostatni dołek z 7 lipca znajduje się wyżej niż poprzedni. Musi pojawić się jeszcze kolejny szczyt, który znalazłby się powyżej maksimum z 30 czerwca na poziomie 7,62 zł. Właśnie taki szyk ekstremów charakteryzuje bowiem trend wzrostowy według teorii Dowa. Wybicie powyżej ostatniego szczytu będzie również oznaczało wyjście ze strefy kanału bocznego, w którym to kurs porusza się od dwóch tygodni. Mówiąc krótko, będzie to silny sygnał do wzrostów.

Opory: 7,62 zł – szczyt z 30 czerwca 2011r., kluczowy opór; 7,90 zł – linie trendu spadkowego; 8,24 zł – początek strefy oporu, dołki z maja, szczyty z połowy czerwca 2011 r.

Wsparcia: 7,14 zł – górne ograniczenie formacji trójkąta, 6,26 zł – minimum z 28 czerwca 2011 r.

Podsumowanie analizy spółki Optimum S.A.

W trakcie dzisiejszej sesji na wykresie doszło do wybicia górą z formacji trójkąta, co w odniesieniu do ostatnich spadków jest pozytywnym sygnałem dla posiadaczy akcji. Jeżeli bykom uda się pokonać poprzedni szczyt na poziomie 7,62 zł może to być zwiastun powrotu do wzrostów. Poziom ten jest bowiem ostatnią przeszkodą na drodze do linii trendu spadkowego, ograniczającej obecną korektę. Pokonanie tej linii będzie technicznym potwierdzeniem zakończenie korekty i istnieje duże prawdopodobieństwo, że doprowadzi do ataku na maksimum z kwietnia tego roku.
Negatywnym sygnałem dla strony popytowej byłby powrót poniżej górnej linii ograniczającej trójkąt. W praktyce oznaczałoby to, że obecny ruch to prawdopodobnie tylko korekta w średnioterminowym trendzie spadkowym. Potwierdzeniem takiego scenariusza byłoby zejście poniżej dołka z 28 czerwca 2011 r., który to jest obecnie najważniejszym wsparciem.


Powyższa analiza, jak i wszystkie zawarte w serwisie AlmanachInwestora.pl, jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

W związku z tym autor tej analizy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane na jej podstawie.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

 1. Analiza Techniczna Optimus S.A. – 29.07.2011 Od dołka z 28 czerwca kurs spółki Optimus S.A. wszedł w fazę ruchu bocznego. W...
 2. Analiza Techniczna Optimus S.A. – 27.06.2011 W ostatniej analizie spółki Optimus S.A. z 10 mają tego roku opisana została korekta, do...
 3. Analiza Techniczna Optimus S.A. – 10.05.2011 Kurs spółki Optimus wybił się z prowzrostowej formacji flagi, o której była mowa w poprzedniej...
 4. Analiza Techniczna Lubawa S.A. – 08.07.2011 Po dwukrotniej nieudanej probie wybicia ponad szczyt z lutego tego roku akcje spółki Lubawa S.A....
 5. Analiza Techniczna Polimex-Mostostal S.A. – 07.07.2011 Jak już wspominano w poprzednich analizach, kurs spółki Polimex-Mostostal od ponad roku porusza się w...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Analiza Techniczna Akcji, Start. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Analiza Techniczna Optimus S.A. – 13.07.2011

 1. Buziek pisze:

  „Jeżeli bykom uda się pokonać poprzedni szczyt na poziomie 7,26 zł”, mała literówka – chodzi o 7,62 zł ;).

  Na tą analizę czekałem od kliku dni :). Niestety dziś kurs odbił się od tego szczytu, jednak sesja się jeszcze nie skończyła, więc jestem dobrej myśli.

 2. Almanach Inwestora admin pisze:

  Dziękuję za informację. Literówka już poprawiona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *