Analiza Techniczna Dom Maklerski IDM S.A. – 15.07.2011

Pomimo układu (zygzak ABC) sugerującego zakończenie spadków, jaki powstał w trakcie kilkumiesięcznej wyprzedaży na akcjach spółki DM IDM S.A., na wykresie pojawiła się kolejna fala spadkowa.24 czerwca doszło do przełamania poziomu 2,63 zł, który był bardzo istotny dla ewentualnego scenariusza wzrostowego przedstawionego w poprzedniej analizie spółki DM IDM S.A.

Kolejna fala spadkowa, która pojawiła się na wykresie po przełamaniu wspomnianego wsparcia okazała się jednak relatywnie krótka i zniosła cenę jedynie o kilkanaście groszy poniżej poprzedniego dołka.

Wykres spółki IDM.W przypadku opisanej nowej fali spadkowej ważny jest jednak poziom, na którym znajduje się jej koniec (punkt E na wykresie). Dokonując pomiaru metodą Fibonacciego okazuje się, że w okolicy gdzie doszło do zatrzymanie fali E przebiegają linie wyznaczone przez 38,2 %, 50 % oraz 61,8 % zniesień wewnętrznych całego poprzedniego impulsu wzrostowego oraz odcinków wyznaczonych przez dwie kolejne znaczne korekty.

Kolejnym przykładem wskazującym istotność okolic końca fali E jest długość fali C, która odłożona od wierzchołka D wskazuje nieco prawie idealnie obecne lokalne minimum.

Na korzyść posiadaczy akcji przemawia również klasyczna analiza techniczna. W okolicy punktu E przebiega również linia wsparcia wyznaczona przez dołek z sierpnia 2010 r. Najważniejszy jest jednak fakt, iż cały obecny ruch korygujący tworzy formację klina zniżkującego, która zwykle zapowiada wzrosty.

Wykres spółki IDM.
Zanim jednak będzie można mówić o wzrostach, kurs musi trwale pokonać poprzedni poziom wsparcia (2,63 zł), który aktualnie stanowi trudny do przełamania opór. Jak widać z wykresu notowania od kilku dni oscylują w okolicy tego rejonu.

Opory: 2,63 zł – dołek z maja 2011 r.; 2,80 zł – okolice górnego ograniczenie klina zniżkującego.

 
Wsparcia: 2,47 zł – obecne lokalne minimum.

Podsumowanie analizy spółki Dom Maklerski IDM S.A.

Sytuacja na wykresie wygląda dość korzystnie dla strony popytowej. Rejon pomiędzy 2,50 zł a 2,60 zł, wskazywany przez kilka metod analizy technicznej jako ważny opór, został obroniony. Dodatkowo powstała prowzrostowa formacja klina zniżkującego.
Wcześniej byki jednak muszą się uporać z poziomem 2,63 zł. Jeżeli popyt zdoła wypchnąć kurs powyżej tego rejonu to z pewnością dojdzie do ataku na górną linię klina. Wybicie górą z klina będzie z pewnością mocnym impulsem do dalszych wzrostów.

Scenariusz pesymistyczny jest dość oczywisty. Jeżeli kurs zejdzie poniżej aktualne minimum na poziomie 2,47 zł spadki powinny znieść cenę przynajmniej w okolicę 2,22 zł. W tym rejonie znajduje się kolejne zagęszczenie ważnych poziomów Fibo oraz dołek z maja 2010 r.


Powyższa analiza, jak i wszystkie zawarte w serwisie AlmanachInwestora.pl, jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

W związku z tym autor tej analizy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane na jej podstawie.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

  1. Analiza Techniczna Dom Maklerski IDM S.A. – 10.06.2011 Od ostatniej analizy spółki IDM S.A. kurs akcji przebił wsparcia w okolicy 2,75 zł –...
  2. Analiza Techniczna – Dom Maklerski IDM S.A. Od października ubiegłego roku mamy do czynienia z realizacją zysków na walorach spółki IDM. Spadki...
  3. Analiza Techniczna Dom Maklerski IDM S.A Walory spółki Dom Maklerski IDM S.A. od 31 sierpnia, kiedy to został wyznaczony lokalny szczyt...
  4. Analiza Techniczna Bank Pekao S.A. – 10.08.2011 Kurs spółki Pekao S.A. od listopada 2010 r. znajduje się w fazie korekty, której poszczególne...
  5. Analiza Techniczna Lubawa S.A. – 08.07.2011 Po dwukrotniej nieudanej probie wybicia ponad szczyt z lutego tego roku akcje spółki Lubawa S.A....
Ten wpis został opublikowany w kategorii Analiza Techniczna Akcji, Start. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Analiza Techniczna Dom Maklerski IDM S.A. – 15.07.2011

  1. Open pisze:

    الهه الهی می‌گه:salam, man dar rapidshare anocuct free darm , IDM ham daram vali nemitunam az rapidshare DL konam, yani aslan hich gozineie baraye DL neshun nemide, age momkene rahnamiem konid, va pasokh ro baram mail konid, mamnoon misham[]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *