Analiza Techniczna Lubawa S.A. – 08.07.2011

Po dwukrotnej nieudanej probie wybicia ponad szczyt z lutego tego roku akcje spółki Lubawa S.A. zaczęły systematycznie tracić na wartości. Wyprzedaż zniosła cenę w okolice 1,30 zł za jedną akcję, gdzie znajduje się obecnie lokalne minimum.


W trakcie ostatniego ruchu spadkowego, na wykresie powstał trójfalowy zygzak ABC. Może to sugerować, że korekta zakończyła się. Jednak aktualnie kurs spółki znalazł się w krytycznym punkcie, którego pokonanie ma istotne znaczenie dla struktury fal.

Po wyznaczeniu dołka w ostatnich dnach czerwca na poziomie 1,29 zł cena akcji zaczęła rosnąć, wyciągając kurs w okolice 1,50 zł. W tym miejscu znajduje się również koniec fali A poprzedniej korekty. Jeżeli niedźwiedzie nie dopuszczą do wyjścia kursu powyżej, może okazać się, że nie jest to jeszcze koniec spadków i czeka nas kolejna fala spadkowa.

Wykres spółki Lubawa.

W takim scenariuszu ruch spadkowy nie będzie już korektą ABC, a pięciofalowym impulsem spadkowym, który może być nawet początkiem większej wyprzedaży.

Na niekorzyść posiadaczy akcji przemawia fakt wybicia dołem z formacji klina zwyżkującego, do której doszło na początku czerwca. Takie zachowanie notowań zwykle kończy się znacznym spadkiem kursu lub nawet zmianą trendu na spadkowy.

Wykres spółki Lubawa.

Pozytywnym sygnałem jest to, że kurs spółki w dalszym ciągu znajduje się powyżej linii długoterminowego trendu wzrostowego.

Opory: 1,50 zł dołek z maja 2010 r., kluczowy opór.

Wsparcia: 1,39 zł lokalne minimum; 1,29 zł – dołek z czerwca, kluczowe wsparcie.

Podsumowanie analizy spółki Lubawa S.A.

Według teorii fal Elliotta fala 1 oraz 4 nie mogą na siebie zachodzić. Jeżeli zatem kurs spółki zamknie się powyżej poziomu 1,50 zł zaneguje tym samy scenariusz z pięciofalowym impulsem spadkowym. Będzie to również sygnał do wzrostów w okolice szczytów z przełomu kwietnia i maja.

W sytuacji, w której poziom 1,50 zł będzie się bronił przez dłuższy czas może to w konsekwencji poprowadzić do ponownego zejścia w okolice 1,29 zł. Jest to kluczowy poziom wsparcia ponieważ otwiera drogę do linii trendu wzrostowego. Zejście poniżej tej linii będzie prawdopodobnie oznaczało zmianę trendu.


Powyższa analiza, jak i wszystkie zawarte w serwisie AlmanachInwestora.pl, jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

W związku z tym autor tej analizy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane na jej podstawie.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

 1. Analiza Techniczna Lubawa S.A. 18.01.2011 Od ponad miesiąca na walorach Lubawy mamy do czynienia ze spadkami. Jednak wiele wskazuje na...
 2. Analiza Techniczna Optimus S.A. – 13.07.2011 Kurs spółki Optimus S.A. w trakcie ostatniej wyprzedaży wyznaczył lokalne minimum na poziomie 6,26 zł.,...
 3. Analiza Techniczna Alchemia S.A. – 05.07.2011 Po silnej przecenie akcji spółki Alchemia S.A. z początku tego roku kurs ponownie powrócił do...
 4. Analiza Techniczna Optimus S.A. – 29.07.2011 Od dołka z 28 czerwca kurs spółki Optimus S.A. wszedł w fazę ruchu bocznego. W...
 5. Analiza Techniczna Polimex-Mostostal S.A. – 07.07.2011 Jak już wspominano w poprzednich analizach, kurs spółki Polimex-Mostostal od ponad roku porusza się w...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Analiza Techniczna Akcji, Start. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Analiza Techniczna Lubawa S.A. – 08.07.2011

 1. Peek pisze:

  Wydaje mi się, że koniec fali A wypada w punkcie 1,49 i zamkniecie sie kursu na tym poziomie byłoby podstawą potwierdzenia teorii Eliota.

 2. Almanach Inwestora admin pisze:

  Zgadza się, koniec fali A wypada na poziomie 1,49 zł., jednak abyśmy mieli do czynienia z silnym sygnałem prowzrostowym, kurs powinien zamknąć się nieco powyżej, czyli przynajmniej na poziomie 1,50 zł.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *