Analiza Techniczna Boryszew S.A.

Cena akcji spółki Boryszew S.A. dość znacząco wzrosła w trakcie wczorajszej sesji. Kurs już na otwarciu znalazł się powyżej istotnego oporu, który utworzył ostatni lokalny szczyt oraz dolna krawędź luki cenowej z 9 września tego roku.


Układ jaki pojawił się na wykresie w trakcie ostatnich tygodni to typowy zygzak, który może być zarówno klasyczną korektą ABC jak i pierwszymi trzema falami w nowym impulsie wzrostowym.

Kliknij, aby powiększyć.Scenariusz na najbliższe sesje dla obu tych wariantów może być podobny, ponieważ kurs właśnie zbliżył się do ważnego technicznie poziomu 0,60 zł. W tym rejonie byki przez kilka dni broniły się przed dalsza zniżką pod koniec sierpnia tego roku. Należy się zatem spodziewać się, że w okolicy tego miejsca będzie pojawiać się wzmożona podaż. W trakcie dzisiejszej sesji kurs odbił się od wspomnianego oporu i od tego czasu na wykresie na przemian powstają doji lub formacja szpulki czyli świece, które świadczą o chwilowym wyrównaniu sił na rynku. Oczywiście to dopiero koniec sesji pokaże jaki wydźwięk będzie miała dzisiejsza świeca.

Wagę oporu w okolicy 0,60 zł dodatkowo wzmacnia pomiar metodą Fibonacciego. 0,59 zł to 161,8 % zniesienia kierunkowego pierwszej fali wzrostowej, jak również 23,6 % zniesienia wewnętrznego Fibo wyznaczonego od szczytu z kwietnia tego roku.

Kliknij, aby powiększyć.
Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że w trakcie najbliższych sesji dojdzie do zatrzymania wzrostów lub nawet lekkiego odreagowania.

Niemniej jednak nie można wykluczyć ponownego testu tego rejonu i próby wybicia powyżej 0,60 zł. Jeśli kurs znalazłby się powyżej tego oporu to zwyżka mogłaby dotrzeć przynajmniej do 0,70 zł, gdzie znajdują się szczyty z drugiej połowy sierpnia tego roku oraz kolejne dwa poziomy Fibo. 38,2% zniesienia wewnętrznego oraz 261,8% zniesienia kierunkowego pierwszej fali wzrostowej. Zagęszczenie wspomnianych poziomów w okolicy 0,70 zł  tworzy w tym miejscu kolejną istotną strefę oporu.

Przy ewentualnej zniżce niedźwiedzie powinny napotkać silne wsparcie na poziomie 0,51 zł, który to jeszcze do niedawna stanowił kluczowy opór. Ewentualne zejście ceny akcji poniżej prawdopodobnie doprowadzi do kolejnego ataku na ostatnie minimum z połowy września.


Powyższa analiza, jak i wszystkie zawarte w serwisie AlmanachInwestora.pl, jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

W związku z tym autor tej analizy nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane na jej podstawie.

Zobacz także:

Powiązane wpisy:

  1. Analiza Techniczna Boryszew S.A. – 04.07.2011 Od ostatniej analizy spółki Boryszew S.A. kurs akcji trwale wybił się górą z formacji flagi...
  2. Analiza Techniczna Boryszew S.A. Od października ubiegłego roku na akcjach spółki Boryszew trwa realizacja zysków. Taka sytuacja nie powinna...
  3. Analiza Techniczna Polimex-Mostostal S.A. – 07.07.2011 Jak już wspominano w poprzednich analizach, kurs spółki Polimex-Mostostal od ponad roku porusza się w...
  4. Analiza Techniczna Kopex S.A. – 02.06.2011 Notowania spółki Kopex S.A. od stycznia do marca tego roku dwukrotnie dochodziły do bardzo ważnego...
  5. Analiza Techniczna PKM Duda S.A. – 20.03.2011 W ciągu ostatnich tygodniu kurs akcji wybił się z prowzrostowej formacji trójkąta zwyżkującego, o której...
Ten wpis został opublikowany w kategorii Analiza Techniczna Akcji, Start. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Analiza Techniczna Boryszew S.A.

  1. Daniela pisze:

    Marek pewnie wosliz takie analizy typu jak przejdzie 2300 to nastawienie neutralne, jak przebije 2450 to pozytywne itd czyli masło maślane, każdy o tym wie. Styl w jakim piszesz i krytykujsz źle o tobie świadczy( susgestie typu o tłumaczeniu), jak wszystko się zgadzało to siedziałeś cicho. Jak Darek napisał ,że bardziej dla niego prawdopodobny, wynikający z jego analizy jest ruch w df3ł, a poszło w gf3rę to obsiedli go amatorzy czyichś potknięć i zaczynają pouczać jakie narzędzia stosować czy jakich słf3w używać. Panowie zacznijcie od siebie, jakbyście byli tacy doskonali to nie zaglądalibyście tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *